Rehber Minecraft Sunucu Saldırılarından Korunma Yöntemleri Bot/Crash/Grief

lero

Bir çalışma masası inşa edelim!
Puanlar
150
IPWhitelist dışında anlatılan herşey güzel ve yerinde. IPWhitelist kullananlar ipwhitelistfix pluginine pek fazla güvenmesinler. Direkt olarak IPWhitelist plugini yerine PreventPortBypass kullanırsa ve cihazınızda 25565 dışındaki portları dışarıya engellerseniz bu size yeterli olacaktır. Aynı zamanda sahtelobi dışındaki tüm sunucuların (Örnek lobi, faction) gibi oyunlarda spigot.yml'deki bungeecord: false yi true olarak değiştirmenizde yararınızadır.

SpelTura

Bir steve spawnlandı!
Puanlar
150
Güzel rehber eline sağlık !

lero

Puanlar
150
Açıkcası MySQL üzerinden sızmak pek kolay değil bunun için büyük ihtimalle SQL enjeksiyon dediğimiz PHP taraflı saldırıdan maruz kaldığını varsayıyorum. Bir SQL sunucusu için erişimi kapatılmalı whitelist açılması vb. çok fazla seçenek mevcut ancak yukarıda bununla alakalı bir durum olmadığı için paylaşma gereği duymadım. Bu arada teşekkür ederim yakında açacağım konu için bu tarz spesifik noktalara da değineceğim
Minecraft sunucularına MySQL üzerinden grief atmak için SQL enjeksiyona gerek yok. Bukkitin kendi kullandığı ve çoğu pluginin kendi MYSQL sunucuları var ve bunlar herkese açık olarak config.yml'de gözüküyor. Eğer grief atacağınız sunucunun sayısal ip adresini biliyorsan rahatlıkla erişebiliyorsun. Daha fazla açıklama gereksinimi duymuyorum.
DÜZENLEME:
Ne kadar doğru bilmiyorum ama timings açıkken kullandığınız spigot forkunun üzerindende grief atılabildiğini duydum. Timingsi gereğinde açmanızda fayda var.

DarthWader

#include <wader.h>
Puanlar
150
Web sitesi
cubelific.com
Minecraft sunucularına MySQL üzerinden grief atmak için SQL enjeksiyona gerek yok. Bukkitin kendi kullandığı ve çoğu pluginin kendi MYSQL sunucuları var ve bunlar herkese açık olarak config.yml'de gözüküyor. Eğer grief atacağınız sunucunun sayısal ip adresini biliyorsan rahatlıkla erişebiliyorsun. Daha fazla açıklama gereksinimi duymuyorum.
DÜZENLEME:
Ne kadar doğru bilmiyorum ama timings açıkken kullandığınız spigot forkunun üzerindende grief atılabildiğini duydum. Timingsi gereğinde açmanızda fayda var.
Hocam açıkçası her şeyi betimlemeyi uygun görmüyorum çünkü bir saldırıyı söylerseniz yayılması kolay oluyor, herkes birbirinin kuyruğunda. Yukarısı için eklenti gereksinimi duymayan bir önleme yöntemini zaten kendi konumda belirttim merak eden okur.

lero

Puanlar
150
Hocam açıkçası her şeyi betimlemeyi uygun görmüyorum çünkü bir saldırıyı söylerseniz yayılması kolay oluyor, herkes birbirinin kuyruğunda. Yukarısı için eklenti gereksinimi duymayan bir önleme yöntemini zaten kendi konumda belirttim merak eden okur.
Haklısın ama konu başlığı korunma yöntemleri. Bir aceminin kolay kolay dediklerimi uygulaması imkansız. İyi forumlar.

Ekin_Beey

Play.skytr.network
Puanlar
251
Minecraft
Discord
Ekin_Beey#9314
ellerine sağlık