Sohbet Türkiye 6G Sistemi İçin Hazırlıklar Yapıyor

eyyüp.

Discord JS Topluluğu 💝
Katılım
8 Kas 2021
Mesajlar
19
Tepkime puanı
34
Puanlar
251
Minecraft
Discord
zRooter#7295

Türkiye 6G Sistemi İçin Hazırlıklar Yapıyor​

Türkiye 6G Sistemi İçin Hazırlıklar Yapıyor:

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, toplam genişbant abone sayısının Türkiye nüfusunu 87 milyon ile aştığını vurgulayarak, “Teknolojiyi frenlemek mümkün değil. Bu anlamda ülkemizde hem sabit hem de mobil ve uydu altyapıları açısından önemli yatırımlar gerçekleştirdik” dedi. Yerli ve milli ürünler kullanarak 5G şebekelerini devreye alacaklarını belirten Karaismailoğlu, şu anda 6G teknolojisinin yanı sıra 5G sistemine de hazırlandıklarına dikkat çekti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bilişim Zirvesi’21’in online açılış törenine katıldı. Karaismailoğlu, “İnsanlık, o döneme damgasını vuran teknolojik gelişmelerle geçirdiği zaman dilimlerini hep hatırlamış ve bu yeniliklere uygun isimler vermiştir. Buharlı makinelerin icadı ile başlayan Birinci Sanayi Devrimi’ni, 1870 yılında elektrik enerjisinin kullanılmasıyla başlayan İkinci Sanayi Devrimi ve ardından gelen mekanizasyon dönemi izledi. 1970’lerden sonra insanlık, bilgisayarların ve otomasyonun yaygınlaşmasıyla yaşanan sıçrama ile Üçüncü Sanayi Devrimi’ne adım attı. İçinde bulunduğumuz 21. yüzyıla damgasını vuran en önemli dinamik hiç şüphesiz bilgisayarlar ve iletişim teknolojileridir. Çağımızla hız, internet ve mobilite kazanıldı.

Dijital dönüşüm hareketi ‘Endüstri 4.0’ veya Dördüncü Sanayi Devrimi olarak anılmaya başlandı. Şu anda iletişim teknolojileri açısından oldukça gelişmiş bir aşamadayız. İnternet başta olmak üzere günlük hayatımızın her aşamasında iletişim araçlarını kullanıyoruz.


Peki sizce 6G ülkemizde bir değişiklik yapabilecekmi veya gereklimidir?
 

Ekin_Beey

Şikilop
Katılım
10 Kas 2021
Mesajlar
127
Tepkime puanı
108
Puanlar
501
Minecraft
Discord
Ekin_Beey#9314
6g gelse bile telefonlarımızı 6g uyumlu yapmamız lazım ve bu dolar veya döviz kurundan dolayı bunun pek mümkün olacağını sanmıyorum yine zenginlere işlevli bir çalışma
 

Protocol

Oxygen "o2" Project
Katılım
5 Kas 2021
Mesajlar
46
Tepkime puanı
54
Puanlar
251
Discord
Protocol#1087
5G'yi kullanamadık ki 6G kullanalım. Ne hazırlığıymış ya hu bu?
 
Üst